| Značka | Vorel |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRE |
| Rozsah merania | 0-150 mm |
| Presnosť merania | ±0.02 mm |
| Metrická stupnica | áno |
| Palcová mierka | áno |
| Typ čítania | digitálne |
| Typ zobrazenia | LCD z tekutých kryštálov |
| Rozlíšenie obrazovky | 0.01 mm, 0.005" |
| Napájanie | batéria |
| Typ akumulátora | 1.55V; SR44 |
| Kapacita batérie | 180 mAh |
| Rýchlosť merania max | 1.5 m/s, 60"/s |
| Opakovateľnosť | 0.01 mm, 0.005" |
| Rozsah prevádzkových teplôt | 5~40 ˚C |
| Aplikácia | vykonávanie externých meraní, vykonávanie vnútorných meraní, vykonávanie hĺbkových meraní |
| Symbol | 15240 |
Elektronické meradlo od spoločnosti Vorel s rozsahom merania 0 až 150 mm a presnosťou (+/-) 0,02 mm. Je vybavený LCD displejom z tekutých kryštálov s rozlíšením 0,01 mm/0,005 palca. Prepínač umiestnený na displeji umožňuje metrické aj palcové meranie.
Je napájaný jednou 1,55 V striebornou batériou typu SR44. Celá jednotka je uložená v robustnom a praktickom obale.
Meradlo je určené na meranie vonkajšieho a vnútorného povrchu a hĺbky. Nad zásuvkou batérie sa nachádza zásuvka na pripojenie meradla k počítaču na zber a analýzu zozbieraných údajov.