| Značka | Vorel |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRD |
| Sila | 1.3 kW |
| Teplota plameňa | 1300 ˚C |
| Typ napájacieho plynu | bután z externého valca |
| Typ plynovej nádoby | jednorazové, samotesniace, pod priamym tlakom, typ EN417 |
| Typ pripojenia valca k horáku | 90˚ TWIST |
| Spotreba plynu | 96 g/h |
| Pracovný čas | 30 min |
| Piezo zapaľovanie | áno |
| Regulácia výkonu plameňa | áno |
| Hmotnosť s prázdnou nádržou | 0.16 kg |
| Aplikácia | šperky, ručná práca, tvorba, gastronómia, horiace malé kovové alebo drevené povrchy, zapaľovanie krbov, grilov a kachlí, ohýbanie a tvarovanie za tepla, |
| Aplikácia pokračovala. | tepelné zváranie a lepenie, odskrutkovanie zaseknutých skrutiek, ohrievanie a rozmrazovanie, zmršťovanie teplom zmrštiteľných materiálov |
| Symbol | 73413 |
Plynový horák 73413 so zapaľovaním PIEZO. Je napájaný butánom z externej fľaše - v súlade s normou EN 417. Pripojenie fľaše pre horák typu TWIST.
Horák má výkon 1,3 kW na dosiahnutie teploty 1300 °C. Spotreba plynu 96 g/h. Horák má nastaviteľný výkon plameňa.
Inštalácia plynovej nádoby:
Panik je vhodný len pre zásobníky vyhovujúce norme EN 417, ktoré sú vybavené rýchlospojkou bez závitu s výrezom v montážnej prírube. Je zakázané pripájať nádrže s iným typom pripojenia a nádrže, ktoré nie sú v súlade s normou EN 417.
- Uzavrite plynový ventil; na tento účel otočte gombík regulátora úplne v smere označenom "-". Uistite sa, že tesnenie pripojenia horáka nie je poškodené alebo opotrebované.
- Otočte plynovú prípojku tak, aby sa plastové krúžky nachádzali medzi kovovými časťami prípojky.
- Pripojte nádrž k horáku tak, aby výstupok plynovej prípojky zasahoval do zárezu príruby nádrže.
- Potom zatlačte nádrž na horák a otočte ňou v smere hodinových ručičiek až na doraz.
Určené použitie:
Použitie: Šperkárstvo, ručné práce, modelárstvo, gastronómia a domáce použitie:
- ohrievanie malých kovových alebo drevených plôch
- rozpaľovanie krbov, grilov, sporákov
- ohýbanie a tepelné tvarovanie
- zváranie a lepenie za tepla
- uvoľňovanie zaseknutých skrutiek
- ohrievanie a rozmrazovanie
- zmršťovanie teplom zmrštiteľných materiálov
- stravovanie
Upozornenia na používanie:
Priama tlaková kategória - propán-bután.
Spotrebič by sa mal používať len s jednorazovými nádobami obsahujúcimi technický plyn, ktorý je zmesou propánu a butánu, vybavenými bezzávitovou, samotesniacou rýchlospojkou s výrezom v montážnej prírube.
Nádoby na plyn musia spĺňať požiadavky normy EN 417.
Používajte len v dobre vetraných priestoroch.
Pred použitím tohto zariadenia si prečítajte návod na použitie.
Pri používaní súpravy používajte ochranné okuliare.
Pripojenia alebo zmeny na nádobách vykonávajte v nehorľavej alebo nezapálenej atmosfére, mimo dosahu okolostojacich osôb.
Buďte opatrní, pretože kovové časti horáka sa počas prevádzky zahriali. Nechajte ho vychladnúť.