| Značka | Flo |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRD |
| Namerané hodnoty | slnečné žiarenie, vlhkosť, pH stupnica, teplota |
| Rozsah merania vlhkosti | DRY+, SUCHÝ, NOR, VETS, MOKRÝ+ |
| Rozsah merania pH stupnice | 3.5-9 pH |
| Rozsah merania teploty | -9 ~ +50 ˚C |
| Rozsah merania osvetlenia | NÍZKA-, NÍZKA, NÍZKE+, NOR-, NOR, NOR+, HGH-, HGH, HGH+ |
| Rozmery | 180x75x30 mm |
| Rozmery merača | 122x63x36 mm |
| Veľkosť sondy | 200x5 mm |
| Napájanie | batéria |
| Typ akumulátora | 9V; 6F22 |
| Podsvietenie | áno |
| omša | 0.07 kg |
| Symbol | 89000 |
Záhradný meter meria štyri hodnoty:
- vlhkosť pôdy,
- pH pôdy,
- teplotu pôdy
- intenzitu svetla.
Merač , tzv. merač pôdnej kyslosti, je vybavený 20 cm dlhou sondou a ľahko čitateľným LCD displejom na jednoduché meranie a odčítanie. Ak sa sonda nezabodne do pôdy, zobrazí sa teplota okolia. Prístroj má funkciu automatického vypnutia, ktorá ovplyvňuje životnosť batérie.
Merač umožňuje vykonávať nasledujúce merania:
Meranie osvetlenia
- Zapnite merač, nasmerujte okienko merača osvetlenia na zdroj svetla. Na displeji sa zobrazí úroveň osvetlenia. Údaj LOW- znamená najnižšiu hodnotu, údaj HGH+ znamená najvyššiu hodnotu.
Meranie pH pôdy
- Prepínač na zadnej strane krytu nastavte do polohy pH. Zasuňte sondu jemne a vertikálne do pôdy. Zapnite prístroj. Na displeji sa zobrazí hodnota pH. Vykonajte niekoľko meraní, aby ste získali presnejší výsledok merania. Zobrazenie hodnoty pH 7 znamená pôdu s neutrálnym pH. Indikácia pod pH 7 znamená pôdu s kyslým činidlom, zatiaľ čo indikácia nad pH 7 znamená pôdu so zásaditým činidlom. Zobrazenie "Lo" alebo "HH" indikuje prekročenie rozsahu merania.
Meranie vlhkosti pôdy
- Prepínač na zadnej strane krytu nastavte do polohy OC. Zasuňte sondu jemne a vertikálne do pôdy. Zapnite zariadenie. Výsledok merania sa zobrazí na displeji. Vykonajte niekoľko meraní, aby ste získali presnejší výsledok merania. Indikácia DRY+ znamená veľmi suchú pôdu, indikácia WET+ znamená veľmi vlhkú pôdu.
Meranie teploty
- Spolu s meraním vlhkosti sa zobrazí aj výsledok merania teploty. Ak sa sonda nezapichne do pôdy, zobrazí sa teplota okolia. Zobrazenie hodnoty "Lo" alebo "HH" znamená, že sa teplota dostala mimo meracieho rozsahu.