| Značka | Yato |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRF |
| Veľkosť držiaka náradia | 1/2" (12,7 mm) |
| Krútiaci moment | 40-210 Nm |
| Tolerancia | ±3 % |
| Kalibračný certifikát | áno |
| Dĺžka | 516-534 mm |
| Materiál hlavy | CrV 6140 |
| Materiál rukoväte | PVC |
| Tvrdosť | 48-52 HRC |
| Prepínač smeru otáčania | áno |
| Aplikácia | presné utiahnutie závitových spojov |
| Symbol | YT-0761 |
Kľúč je vyrobený z chróm-vanádiovej ocele, ktorá zaručuje odolnosť a pevnosť. Má mechanické račňové napínanie, ktoré po dosiahnutí požadovanej uťahovacej sily preskočí o jeden zub a vydá charakteristický zvuk. Stupnica krútiaceho momentu sa nachádza v rukoväti kľúča a nastavuje sa jej otáčaním. Po nastavení požadovaného krútiaceho momentu zaistite kľúč pomocou poistky na konci rukoväte. Kľúč má certifikát GS. Porovnanie krútiacich momentov v rôznych jednotkách dĺžky a sily: 1 kG*cm = 13,887 OZ*IN (unca x palec) 1 kG*cm = 0,867 LB*IN (libra x palec) 1 kG*m = 9,80665 N*m (Niuton x meter) 1 kG*m = 7,233 LB*FT (libra x stopa) 1 FT*LB = 12 LB*IN (libra x palec) 1 dm*N = 14,16 OZ*IN (unca x palec) Používa sa hlavne v automobilovej technike na presné upevnenie a všade tam, kde výrobca určil požadovaný uťahovací moment pre spoj. - Vyberte príslušnú stupnicu v Nm alebo in-lbs. Odomknite gombík mikrometra - Nastavte gombík mikrometra tak, aby sa "0" na stupnici gombíka zhodovala so zvislou čiarou na ramene kľúča - Otáčajte gombíkom mikrometra v smere hodinových ručičiek, kým nenastavíte požadovaný krútiaci moment. - Požadovaný krútiaci moment je nastavený, keď sa stupnica na gombíku mikrometra zhoduje so zvislou čiarou na ramene kľúča - Potom uzamknite gombík mikrometra a nastavte správny smer otáčania račne, po ktorom je kľúč pripravený na použitie - Na nosič kľúča by sa mala nasadiť vhodná objímka. Počas uťahovania je dosiahnutie nastaveného krútiaceho momentu signalizované cvaknutím kľúča. Ak počujete alebo cítite cvaknutie, prestaňte uťahovať - momentový kľúč - výrobný kalibračný certifikát (individuálny pre každý kľúč, označený sériovým číslom kľúča) - návod na použitie - záručný list - kufrík