| Značka | Yato |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRD |
| Rodzaj | COB LED |
| Svetelný tok | 160 lm |
| Index podania farieb CRI Ra | 96 |
| Vlastnosti | výber farieb v lakovniach a autodielňach alebo na stavbách, práca v režime snímača pohybu (zapnutie a vypnutie čelovky po mávaní rukou pred snímačom) |
| Zoom | NIE |
| Materiál | ABS, TPE |
| Materiál tienidla | P.C |
| Farba tienidla | jasný |
| Rozmery | 78,.5x47.5x45 mm |
| Pracovný uhol | maks. 60 ˚ |
| Nastavenie uhla osvetlenia | áno |
| Teplota farby | 2700, 4500, 6500 K |
| Magnet | NIE |
| Prepínač | áno |
| Pohybový senzor | áno |
| Nastaviteľný popruh | áno |
| Núdzová píšťalka | NIE |
| Mechanická pevnosť | IK07 |
| Indikátor nabitia batérie | áno |
| Stupeň ochrany | IP65 |
| Typ batérie | Li-Ion |
| Kapacita batérie | 1500 mAh |
| Napätie batérie | 3.7 V d.c. |
| Typ nabíjačky | USB |
| Pracovný čas | 3 h |
| Doba nabíjania | 3 h |
| omša | 113 g |
| Symbol | YT-08490 |
Svetlomet Yato YT-08490 s veľmi vysokým indexom podania farieb CRI96 dobre reprodukuje podmienky prirodzeného svetla, t. j. slnečného svetla. Svetlomet okrem iného umožňuje dokonale prispôsobiť správnu farbu a odtieň laku automobilu, ale osvedčí sa aj na stavbách, v autodielni a na hobby účely.
Svietidlo je napájané kapacitnou lítium-iónovou batériou s kapacitou 1500 mAh, ktorá poskytuje až 3 hodiny prevádzky. Bonusom je zabudovaný snímač pohybu, ktorý umožňuje zapnutie a vypnutie svetla mávnutím ruky.
Zdroj svetla:
- svetlomet na prispôsobenie farieb
- LED: COB LED
- index podania farieb: CRI96+
- nastaviteľná farba svetla
- počet lúmenov: 160 lm
- 3 prevádzkové režimy: 2700K / 4500K / 6500K
- senzorové tlačidlo: prevádzka v režime pohybového senzora (zapnutie a vypnutie svetlometu po mávnutí rukou pred senzorom. Užitočná funkcia v situáciách, keď máme špinavé ruky, nasadené rukavice alebo je prístup k vypínaču sťažený).
Zdroj energie:
- Nabíjateľná batéria: LI-ION 3,7 V 1500 mAh
- prevádzkový čas: 3 h
- čas nabíjania: 3 h
- nabíjanie: 1 m USB kábel (súčasťou dodávky)
Konštrukcia a vlastnosti:
- Materiál:
- kryt: hliník, ABS, TPE (guma)
- difúzor: polykarbonát
- flexibilný, nastaviteľný a priedušný hlavový pás s protišmykovou páskou
- nastaviteľný uhol lúča až do 60°
- LED indikátor batérie (červené svetlo - nabíjanie, zelené svetlo - batéria nabitá)
- prevádzková teplota: -10 °C až 40 °C
- detektor pohybu
- stupeň krytia IP65 (odolný voči vode)
- trieda mechanickej ochrany IK07
- rozmery: 78,5 x 47,5 x 45 mm
- hmotnosť s náramkom: 113g
Určenie:
Nepostrádateľný nástroj pri výbere farby v karosárňach a automobilových dielňach alebo na stavbách. Umožňuje jednoduchú kontrolu farby podľa vzorkovníka a kontrolu samotného náteru. Vo svetle lampy YT-08490 možno ľahko odhaliť aj tie najmenšie chyby laku, ako sú škvrny, hologramy alebo prepálenie.
CRI - index podania farieb charakterizujúci osvetlenie. Určuje sa v rozsahu od 0 do 100, pričom číslo 100 označuje prirodzené slnečné svetlo. Čím je tento parameter vyšší, tým lepšie sú farby vykreslené a tým prirodzenejšie vyzerajú.
ABS - vyznačuje sa veľmi vysokou tvrdosťou, vďaka ktorej je vysoko odolný voči poškriabaniu, nárazom a preliačinám. Okrem toho je odolný voči rôznym chemickým látkam.
TPE - pružný a ohybný plast s vysokou chemickou a tepelnou odolnosťou. Mimoriadne odolný voči palivám a mazivám, ako aj voči atmosférickým vplyvom a UV žiareniu. Vyrába sa na báze mäkkej gumy s tvrdými termoplastickými materiálmi.
IP65 - prachotesnosť, ochrana proti prúdom vody (12,5 l/min) vylievajúcim sa na kryt z ktorejkoľvek strany.
IK07 - IK je klasifikácia mechanickej odolnosti definovaná v normách EN 62262 a IEC 62262:2002. Čím vyššia je číselná hodnota na stupnici od 0 do 10, tým vyššia je úroveň odolnosti. IK07 znamená odolnosť proti nárazu s energiou 2 J (v praxi náraz kladivom s hmotnosťou 0,5 kg z výšky 40 cm