| Značka | Yato |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRD |
| Dĺžka | 260 mm |
| Šírka rezu | 3 mm |
| Max. hrúbka rezu oceľového plechu | 1 mm |
| Max. hrúbka rezu v medi | 1.2 mm |
| Max. hrúbka rezu v hliníku | 1.2 mm |
| Max. hrúbka rezu do plastu | 2 mm |
| Materiál | stal 65Mn |
| Materiál rukoväte | PP, TPR |
| Vymeniteľná čepeľ | áno |
| jar | áno |
| Aplikácia | plechu |
| Symbol | YT-19260 |
Nožnice na strihanie plochých plechov, hliníka a plastov.
- Maximálna hrúbka strihaných materiálov:
- plech: 1,0 mm
- hliník: 1,2 mm
- plast: 2 mm
- pružina, ktorá otvára čeľuste, uľahčuje používanie nástroja
- praktické blokovacie zariadenie na bezpečné uloženie nožníc v zatvorenej polohe
- špeciálna konštrukcia strihacích nožov, dvoch bočných a stredového noža, znamená, že kliešte strihajú plech bez ohýbania hrán, ktoré sú navyše hladké a nevyžadujú zdĺhavé odstraňovanie otrepov
- čepele vyrobené z veľmi tvrdej ocele Mn65 umožňujú strihanie plochých plechov:
- oceľové plechy s hrúbkou do 1 mm
- hliník do hrúbky 1,2 mm
- plast do hrúbky 2 mm
- šírka triesky po rezaní je 3 mm
- dôležitou výhodou vysekávacích nožov Yato sú vymeniteľné rezné nože, ktoré sú tiež k dispozícii v ponuke pod indexom YT-19261
- kliešte majú rukoväte z ABS a sú potiahnuté protišmykovou vrstvou TPR, čím poskytujú väčší komfort práce
- zabudovaný pružinový mechanizmus navyše uľahčuje používanie klieští
- po použití možno kliešte uzavrieť vďaka bočnému zámku, čím sa minimalizuje priestor potrebný na skladovanie
Aplikácia/použitie
- na strihanie plochých plechov
- oceľového plechu s hrúbkou do 1 mm
- hliníka do hrúbky 1,2 mm
- plastov s hrúbkou do 2 mm
Technické údaje:
Upozornenia na používanie:
Používanie ručného náradia môže byť nebezpečné! Pri práci používajte osobné ochranné prostriedky. Používajte len funkčné, nepoškodené náradie. Typ a veľkosť náradia vyberajte podľa druhu vykonávanej práce. Náradie nepreťažujte. Udržujte náradie mimo dosahu detí a zaobchádzajte s ním opatrne.