| Značka | Yato |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRD |
| Napäťovo - indukčná metóda | 90-1000 V a.c. |
| Hrot šípky | priestor |
| Veľkosť plochého hrotu | 4.5 mm |
| Materiál | ABS |
| Napätie | 3 V d.c. |
| Skúška kontinuity obvodu | áno |
| Test vodivosti | áno |
| LED podsvietenie | áno |
| LED indikátory | áno |
| Nastavenie citlivosti | NIE |
| Automatické vypnutie | NIE |
| Prepínač | NIE |
| Napájanie | batéria |
| Typ akumulátora | 2x1.5V; AAA |
| Rozsah prevádzkových teplôt | 0~50 ˚C |
| Skladovacia teplota | -10 ~ +60 ˚C |
| Aplikácia | elektrický |
| Symbol | YT-28312 |
Indukčný tester určený na detekciu napätia v elektrických kábloch v rozsahu 90 - 1000 V. Okrem toho umožňuje test spojitosti vodičov.
Pracuje na princípe indukcie a bezdotykovo indikuje, či sú vodiče pod napätím. Zistené napätie vo vodičoch je indikované LED diódou a zvukovým signálom. Na druhej strane eliminácia priameho kontaktu medzi nožom a izolovaným vodičom zvyšuje bezpečnosť používateľa a urýchľuje prácu.
Okrem toho zabudovaná LED dióda umožňuje osvetlenie pracovného priestoru,čo výrazne zlepšuje testovanie v tmavých priestoroch.
Tester je napájaný dvoma 1,5 V (AAA) batériami. Má vypínač ON/OFF. Zabudovaná funkcia AUTO-POWER OFF ho však po určitom čase nečinnosti vypne, čím sa zníži spotreba batérií.