| Značka | Yato |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRD |
| Napäťovo - indukčná metóda | 12-1000 V a.c. |
| Frekvencia meraného napätia | 50/60 Hz |
| Dĺžka | 155 mm |
| Materiál | ABS |
| Napätie | 3 V d.c. |
| Skúška kontinuity obvodu | áno |
| Test vodivosti | NIE |
| LED podsvietenie | áno |
| Osvetlenie pracoviska | áno |
| Funkcia baterky | áno |
| LED indikátory | áno |
| Zvukový signál | áno |
| Nastavenie citlivosti | áno |
| Automatické vypnutie | áno |
| Prepínač | áno |
| Napájanie | batéria |
| Typ akumulátora | 2x1.5V; AAA |
| Rozsah prevádzkových teplôt | 0~40 ˚C |
| Skladovacia teplota | -10 ~ +60 ˚C |
| Aplikácia | elektrický |
| Symbol | YT-28313 |
Indukčná skúšačka napätia YT-28313 umožňuje detekciu striedavého napätia v elektrických kábloch v dvoch rozsahoch 48-1000 V a 12-1000 V, ako aj detekciu prerušenia vodiča pod napätím. Eliminácia priameho kontaktu medzi lopatkou a izolovaným vodičom zvyšuje bezpečnosť používateľa. Detekcia napätia je signalizovaná LED diódou a zvukovým signálom.
Funkcie skúšačky:
- Detekcia striedavého napätia indukčnou metódou: 12 - 1000 V
- test kontinuity kábla indukčnou metódou
Technické údaje:
- Celková dĺžka: 155 mm
- dva rozsahy detekcie napätia
- zvuková a vizuálna signalizácia (LED)
- osvetlenie pracovného miesta prídavnou LED diódou
- napájanie: 2x1,5 V; AAA
Indukčná metóda:
Tester YT-28313 využíva výskyt javu elektromagnetickej indukcie. Priblížením čepele k vodiču pod napätím alebo do blízkosti predpokladaného umiestnenia vodiča v stene začne zelená LED dióda pulzovať a ozve sa zvukový impulz. Čím vyššia je intenzita elektromagnetického poľa, tým vyššia je frekvencia pulzovania. Táto metóda umožňuje aj "bezkontaktnú" detekciu prerušenia elektrického kábla pod napätím. V mieste prerušenia tester prestane signalizovať prítomnosť napätia. Stlačením tlačidla označeného "S" sa zvýši citlivosť skúšačky, čím sa rozšíri jej rozsah.