| Značka | Yato |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRE |
| Dĺžka | 1200 mm |
| šírka | 50 mm |
| Výška | 75 mm |
| Hrúbka plechu | 1.4 mm |
| Dĺžka strúhadla | 400 x3 mm |
| Šírka strúhadla | 25 mm |
| Výška strúhadla | 12.7 mm |
| Výška zubu | 2.1 mm |
| Materiál | hliníkový |
| Povrchová úprava | anodowane |
| Materiál pracovnej časti | uhlíkovej ocele |
| Dokončenie pracovnej časti | zinokovaný |
| Aplikácia | príprava tepelnoizolačných povrchov na omietanie |
| Symbol | YT-52191 |
Tarník na polystyrén slúži na vyrovnávanie, hladenie a prípravu povrchu polystyrénových dosiek (alebo iných tepelne izolačných materiálov) pred nanesením lepidla a omietky. Nástroj výrazne zlepšuje presnosť a tempo prípravy povrchu tepelnej izolácie na omietanie. Je vyrobený z ergonomického, anodizovaného hliníkového profilu a modulárnych vymeniteľných valcov z pocínovanej ocele.
Premyslená konštrukcia zaručuje pevný, stabilný úchop a efektívne odvádzanie odstráneného materiálu
Tento jednoduchý v konštrukcii produkt umožňuje prácu na väčšej ploche, zvyšuje presnosť a efektivitu, zároveň zníženie úsilie a spotrebu materiálov.
Vďaka možnosti dokúpenia a jednoduchej výmeny opotrebovaných valcov bude nástroj slúžiť po dlhé roky, zachovávajúc plnú funkčnosť.
Na dosiahnutie najlepších výsledkov je potrebné valcovať povrch pod uhlom do oboch strán alebo vykonávať plynulé, oválne pohyby v dvoch smeroch. Tento nástroj bol navrhnutý s ohľadom na veľké tepelne izolačné projekty, ale osvedčuje sa aj na stenách menších budov.