| Značka | Yato |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRE |
| Dĺžka | 1600 mm |
| šírka | 50 mm |
| Výška | 75 mm |
| Hrúbka plechu | 1.4 mm |
| Dĺžka strúhadla | 400 x4 mm |
| Šírka strúhadla | 25 mm |
| Výška strúhadla | 12.7 mm |
| Výška zubu | 2.1 mm |
| Materiál | hliníkový |
| Povrchová úprava | anodowane |
| Materiál pracovnej časti | uhlíkovej ocele |
| Dokončenie pracovnej časti | zinokovaný |
| Aplikácia | príprava tepelnoizolačných povrchov na omietanie |
| Symbol | YT-52192 |
Tarník na polystyrén slúži na vyrovnávanie, hladenie a prípravu povrchu polystyrénových dosiek (alebo iných tepelne izolačných materiálov) pred nanesením lepidla a omietky. Nástroj výrazne zlepšuje presnosť a rýchlosť prípravy povrchu tepelnej izolácie na omietanie. Je vyrobený z ergonomického, anodizovaného profilu hliníka a modulárnych vymeniteľných valcov z pocínovanej ocele.
Premyslená konštrukcia zaručuje pevný, stabilný úchop a účinné odvádzanie odstráneného materiálu
Tento jednoduchý vo svojej konštrukcii umožňuje prácu na väčšej ploche, zvyšuje presnosť a efektivitu, zároveň znižuje úsilie a spotrebu materiálov.
Vďaka možnosti dokúpenia a jednoduchej výmene opotrebovaných valcov bude nástroj slúžiť po dlhé roky, zachovávajúc plnú funkčnosť.
Pre dosiahnutie najlepších výsledkov je potrebné trenie povrchu pod uhlom do oboch strán alebo vykonávať plynulé, oválne pohyby v oboch smeroch. Tento nástroj bol navrhnutý s ohľadom na veľké izolačné projekty, ale osvedčuje sa aj na stenách menších budov.