| Značka | Yato |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRE |
| Dĺžka | 2000 mm |
| šírka | 50 mm |
| Výška | 75 mm |
| Hrúbka plechu | 1.4 mm |
| Dĺžka strúhadla | 400 x5 mm |
| Šírka strúhadla | 25 mm |
| Výška strúhadla | 12.7 mm |
| Výška zubu | 2.1 mm |
| Materiál | hliníkový |
| Povrchová úprava | anodowane |
| Materiál pracovnej časti | uhlíkovej ocele |
| Dokončenie pracovnej časti | zinokovaný |
| Aplikácia | príprava tepelnoizolačných povrchov na omietanie |
| Symbol | YT-52193 |
Tarník na polystyrén slúži na vyrovnávanie, hladenie a prípravu povrchu polystyrénových dosiek (alebo iných tepelne izolačných materiálov) pred nanesením lepidla a omietky. Nástroj výrazne zlepšuje presnosť a tempo prípravy povrchu tepelnej izolácie na omietanie. Je vyrobený z ergonomického, anodizovaného hliníkového profilu a modulárnych vymeniteľných válcov z pozinkovanej ocele.
Premyslená konštrukcia zaručuje pevný, stabilný úchop a efektívne odvádzanie odstráneného materiálu
Tento jednoduchý vo svojej konštrukcii produkt umožňuje prácu na väčšej ploche, zvyšuje presnosť a efektivitu, zároveň znižuje úsilie a spotrebu materiálov.
Vďaka možnosti dokúpiť a jednoduchej výmene opotrebovaných válcov nástroj poslúži po dlhé roky, zachovávajúc plnú funkčnosť.
Pre dosiahnutie najlepších výsledkov je potrebné maľovať povrch pod uhlom do oboch strán alebo vykonávať plynulé, oválne pohyby v dvoch smeroch. Tento nástroj bol navrhnutý s ohľadom na veľké izolačné projekty, ale osvedčil sa aj na stenách menších budov.