| Značka | Yato |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRD |
| Priemer | 125 mm |
| maximálny rozsah | 12200 min⁻¹ |
| Max. lineárna rýchlosť kotúča | 80 m/s |
| Montážny priemer | 22.2 mm |
| Hrúbka rezného segmentu | 1.2 mm |
| Výška rezného segmentu | 15 mm |
| Materiál | stal 65Mn |
| Druh práce | suché |
| Aplikácia | sklo, keramika, glazúra, terakota, kamenina, umelý a prírodný kameň |
| Symbol | YT-59941 |
Suchý diamantový kotúč na rezanie skla, keramiky, kameniny a terakoty, ideálny na profesionálne použitie a kreatívnu prácu so sklom. Vyrobený technológiou vákuovo spájkovaného diamantu. Používa sa na presné rezanie, brúsenie hrán a zrážanie faziet obkladačiek. Konštrukcia kotúča zabezpečuje rovnomernú prácu bez bočného vybiehania, čo vedie k vysokokvalitnému rezaniu bez odštiepenia. Povrch kotúča je potiahnutý antikoróznym náterom na zvýšenie odolnosti. Hodí sa do uhlových brúsok (napríklad: YT-82101, YT-821024, YT-82097, YT-828293) a fréz na kameninu (napríklad: YT-82159, YT-821591).