| Značka | Yato |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRF |
| meranie striedavého napätia | 0-600 V a.c. |
| Meranie jednosmerného napätia | 0-600 V d.c. |
| Striedavý prúd | 0-20 A |
| Jednosmerný prúd | 0-20 A |
| Meranie odporu | 0-20 MΩ |
| Meranie kapacity | 0-20 mF |
| Meranie frekvencie | 0-60 MHz |
| Pomiar hFe tranzystora | PNP, NPN |
| Meranie teploty | -40 ~ +400 ˚C |
| Skúška kontinuity obvodu | 0-100 Ω |
| Test vodivosti | áno |
| Test diód | áno |
| SKUTOČNÁ RMS | áno |
| Zadržanie údajov | áno |
| Bezkontaktná detekcia striedavého napätia NCV | áno |
| Rozmery | 189x89x55 mm |
| Materiál | ABS |
| Typ zobrazenia | LCD |
| LED podsvietenie | áno |
| Rozsah zobrazenia | 1999 |
| Vzorkovacia frekvencia | 2 krát za sekundu |
| Zvukový signál | áno |
| Automatické vypnutie | 15 min |
| Poistka | 600V / 20A |
| Napájanie | batéria |
| Typ akumulátora | 9V; 6F22 |
| Rozsah prevádzkových teplôt | 0~40 ˚C |
| Skladovacia teplota | -10 ~ +50 ˚C |
| omša | 0.25 kg |
| Aplikácia | elektrický |
| Symbol | YT-73083 |
Viacúčelový merací prístroj YT-73083 s funkciou TRUE RMS a manuálnym rozsahom pre každé meranie umožňuje vykonávať základné a pokročilé elektrické merania. Meranie striedavého a jednosmerného prúdu až do 20 ampérov odlišuje multimeter od iných zariadení a vďaka veľkému displeju s modrým podsvietením bude výsledok viditeľný aj za sťažených svetelných podmienok.
Základné merania:
- Meranie striedavého napätia: STRIEDAVÉ NAPÄTIE 0-600 V, SKUTOČNÁ EFEKTÍVNA HODNOTA
- Meranie jednosmerného napätia: 0-600 V, JEDNOSMERNÉ NAPÄTIE: 0-600 V, JEDNOSMERNÉ NAPÄTIE: 0-600 V.
- meranie striedavého prúdu: STRIEDAVÝ PRÚD: 0-20 A, TRUE RMS
- Meranie jednosmerného prúdu: 0-20 A, JEDNOSMERNÝ PRÚD
- meranie odporu: 0-20 MΩ
- test diód:IF 1 mA,UR 3,3 V
- test spojitosti obvodu: 0-100 Ω
Ďalšie merania:
- meranie kondenzátorov: 0-20 mF
- meranie frekvencie prúdu v domácich inštaláciách 230 a 400 V: 50-60 Hz
- meranie teploty: -40 až 1000 °C
- test hFe tranzistorov: 0-1000, integrovaná meracia zásuvka
Presnosť merania:
Príklad určenia presnosti pre meranie striedavého napätia. Výpočet pre výsledok merania: 235 V
- Presnosť merania meracieho prístroja YT-73083 pre tento rozsah je : ±(1,2 % + 8), rozlíšenie 0,1 V
- Výpočet vzorca chyby merania: (výsledok merania x 1,2 %) + 8 x rozlíšenie
- výpočet: (235 x 1,2 %) + 8 x 0,1 = 2,82 + 0,8 = 3,62 V
Skutočný výsledok vrátane chyby merania pre indikáciu 235 V = 235 ± 3,62 V
- Skutočný výsledok vrátane chyby merania pre indikáciu jednosmerného napätia: 12 V = 12 ± 0,126 V
- Výsledok vrátane chyby merania pre indikáciu merania striedavého prúdu: 8 A = 8 ± 0,15 A
Tabuľku s rozlíšením a presnosťou merania nájdete v návode na obsluhu.
Zabudované funkcie:
- TRUE RMS - merač s touto funkciou zobrazuje skutočnú efektívnu hodnotu striedavého napätia/napätia. Na rozdiel od meračov s priemerovaním prístroje s true rms zobrazujú správnu hodnotu nielen pre sínusové priebehy, ale aj pre sínusové priebehy skreslené napr. vyššími harmonickými alebo štvorcovými či trojuholníkovými priebehmi. Nevyhnutná funkcia všade tam, kde sa v obvode vyskytujú spínané zdroje, pohony motorových meničov, zariadenia HVAC atď.
- SELECT - zmena režimu merania, napr. zmena z testu diód na test spojitosti obvodu, pri nastavení gombíka na meranie striedavého napätia 600 V zmena na meranie frekvencie v domácich inštaláciách
- DATA HOLD - zachovanie aktuálne nameranej hodnoty na displeji
Ďalšie informácie
- LCD displej, maximálny zobrazený výsledok: 1999
- podsvietenie displeja
- zvukový signál pri skúške spojitosti obvodu pre odpor pod 50 Ω
- možnosť samostatného zapnutia testov diód a spojitosti
- meracie sondy a teplotná sonda sú súčasťou dodávky
- konštrukcia s ochranou proti preťaženiu
- kryt z ABS plastu + tzv. puzdro, t. j. gumový kryt chrániaci merací prístroj pred mechanickým poškodením
- automatické vypnutie po 15 minútach
- indikátor slabej batérie
- napájanie: 9 V batéria (6F22)
Pozor!
V prípade merania neznámych hodnôt meračom s manuálnou zmenou rozsahu pomocou voliča by sa merania mali vykonávať postupne od najväčšieho rozsahu až po rozsah poskytujúci najpresnejší výsledok - inak hrozí poškodenie prístroja.