| Značka | Yato |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRF |
| meranie striedavého napätia | 0-600 V a.c. |
| Meranie jednosmerného napätia | 0-600 V d.c. |
| Striedavý prúd | 0-20 A |
| Jednosmerný prúd | 0-20 A |
| Meranie odporu | 0-20 MΩ |
| Meranie kapacity | 0-60 mF |
| Meranie frekvencie | 0-60 MHz |
| Pomiar hFe tranzystora | PNP, NPN |
| Meranie teploty | -40 ~ +1370 ˚C |
| Meranie faktora plnenia | 0.1 ÷ 99 % |
| Skúška kontinuity obvodu | 0-100 Ω |
| Test vodivosti | áno |
| Test diód | áno |
| Minimálna hodnota merania | áno |
| Maximálna hodnota merania | áno |
| SKUTOČNÁ RMS | áno |
| Zadržanie údajov | áno |
| Rozmery | 188x86x44 mm |
| Materiál | ABS |
| Typ zobrazenia | LCD |
| LED podsvietenie | áno |
| Rozsah zobrazenia | 5999 |
| Rozsah automatického merania | áno |
| Vzorkovacia frekvencia | 2 krát za sekundu |
| Zvukový signál | áno |
| Automatické vypnutie | 15 min |
| Magnetický háčik | áno |
| Poistka | 600V / 10A, 600V / 400mA |
| Napájanie | batéria |
| Typ akumulátora | 9V; 6F22 |
| Rozsah prevádzkových teplôt | 0~40 ˚C |
| Skladovacia teplota | -10 ~ +50 ˚C |
| omša | 0.30 kg |
| Aplikácia | elektrický |
| Možnosť pripojenia | YT-73090 |
| Symbol | YT-73085 |
Univerzálny merací prístroj YT-73085 s funkciou TRUE RMS a automatickým rozsahom pre každé meranie umožňuje vykonávať základné aj pokročilé elektrické merania. Okrem rýchlosti jeho prevádzky je jeho nespornou výhodou možnosť použitia ďalšieho príslušenstva v podobe meracích klieští, napr. modelu YT-73090 na meranie vysokých prúdov.
Základné merania:
- Meranie striedavého napätia: 0-600 V, SKUTOČNÁ EFEKTÍVNA HODNOTA
- Meranie jednosmerného napätia: 0-600 V, JEDNOSMERNÉ NAPÄTIE
- meranie striedavého prúdu: STRIEDAVÝ PRÚD 0-10 A, TRUE RMS
- Meranie jednosmerného prúdu: jednosmerný prúd D.C. 0-10 A
- meranie odporu: 0-60 MΩ
- test diód:IF 0,8 mA,UR 3,3 V
- test spojitosti obvodu: 0-100 Ω
Ďalšie merania:
- meranie kondenzátorov: 0-60 mF
- meranie frekvencie: 0-10 Mhz
- meranie teploty: -40 až 1370 °C
- meranie faktora naplnenia: 0,1-99%
- test hFe tranzistorov: 0-1000, odnímateľný merací adaptér
Presnosť merania:
Príklad určenia presnosti pre meranie striedavého napätia. Výpočet pre výsledok merania: 235 V
- Presnosť merania meracieho prístroja YT-73085 pre tento rozsah je : ±(1% + 8), rozlíšenie 0,1 V
- výpočet vzorca chyby merania: (výsledok merania x 1 %) + 8 x rozlíšenie
- výpočet: (235 x 1 %) + 8 x 0,1 = 2,35 + 0,8 = 3,15 V
Skutočný výsledok vrátane chyby merania pre indikáciu 235 V = 235 ± 3,15 V
- Skutočný výsledok vrátane chyby merania pre indikáciu merania jednosmerného napätia: 12 V = 12 ± 0,126 V
- Výsledok vrátane chyby merania pre indikáciu merania striedavého prúdu: 12,5 %: 8 A = 8 ± 0,3 A
Tabuľku s rozlíšením a presnosťou merania nájdete v návode na obsluhu.
Zabudované funkcie:
- TRUE RMS - merač s touto funkciou zobrazuje skutočnú efektívnu hodnotu striedavého napätia/napätia. Na rozdiel od meračov s priemerovaním prístroje s true rms zobrazujú správnu hodnotu nielen pre sínusové priebehy, ale aj pre sínusové priebehy skreslené napr. vyššími harmonickými alebo štvorcovými či trojuholníkovými priebehmi. Nevyhnutná funkcia všade tam, kde sa v obvode nachádzajú spínané napájacie zdroje, pohony motorových meničov, zariadenia HVAC atď.
- AUTO - automatické nastavenie rozsahu merania. Pri meraní neznámych hodnôt pomocou meracieho prístroja s manuálnym nastavením rozsahu pomocou gombíka by sa merania mali vykonávať postupne od najväčšieho rozsahu až po rozsah poskytujúci najpresnejší výsledok - inak hrozí poškodenie prístroja. Na druhej strane v prípade multimetra s funkciou AUTO stačí vykonať jedno meranie a merací prístroj automaticky nájde optimálny rozsah. Merací prístroj sa štandardne spúšťa v režime AUTO
- RANGE - manuálna zmena rozsahu merania. Užitočná funkcia pri kontrole mnohých rovnakých súčiastok známej hodnoty, napr. série rezistorov. Manuálne nastavenie rozsahu značne skráti čas takýchto meraní.
- SELECT - zmena režimu merania, napr. zmena z merania odporu na testovanie diódy alebo testovanie spojitosti obvodu.
- RELATIVE - použitie tejto funkcie počas merania vynuluje displej a za referenčnú úroveň sa považuje hodnota zobrazená pred displejom. Pri ďalšom meraní sa zobrazí rozdiel medzi nameranou hodnotou a zachovanou referenčnou hodnotou
- HZ/Duty - keď je gombík nastavený na meranie frekvencie, tlačidlo zmení nastavenie na meranie činiteľa naplnenia/pracovného cyklu
- DATA HOLD [H] - zachovanie aktuálne nameranej hodnoty na displeji
- MAX/MIN - zachová na displeji maximálnu alebo minimálnu hodnotu z aktuálneho merania
Ďalšie informácie:
- LCD displej, maximálny zobrazený výsledok: 5999
- podsvietenie displeja
- zvukový signál pri skúške spojitosti obvodu pre odpory pod 50 Ω
- možnosť samostatného zapnutia testov diód a kontinuity
- testovacie sondy, teplotná sonda, adaptér na testovanie tranzistorov sú súčasťou dodávky
- konštrukcia s ochranou proti preťaženiu
- kryt z ABS plastu + tzv. puzdro, t. j. gumový kryt chrániaci merací prístroj pred mechanickým poškodením
- magnetický prívesok umožňuje pripevnenie merača na kovový povrch, napr. na kapotu auta
- automatické vypnutie merača po 15 minútach
- indikátor slabej batérie
- napájanie: 9 V batéria (6F22)