| Značka | Yato |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRF |
| meranie striedavého napätia | 0-750 V a.c. |
| Meranie jednosmerného napätia | 0-1000 V d.c. |
| Striedavý prúd | 0-10 A |
| Jednosmerný prúd | 0-10 A |
| Meranie odporu | 0-250 MΩ |
| Meranie kapacity | 0-99.99 mF |
| Meranie frekvencie | 0-999.9 kHz |
| Test vodivosti | áno |
| Test diód | áno |
| Minimálna hodnota merania | áno |
| Maximálna hodnota merania | áno |
| Relatívna hodnota | áno |
| Priemerná hodnota merania | áno |
| Liczba funkcji | 3 |
| Vlastnosti | univerzálny merač, dvojkanálový osciloskop, základný generátor priebehov |
| SKUTOČNÁ RMS | áno |
| Zadržanie údajov | áno |
| Šírka pásma | 50 MHz |
| Počet kanálov | 2 |
| Rozmery | 177x89x40 mm |
| Materiál | ABS |
| Typ zobrazenia | LCD IPS |
| LED podsvietenie | áno |
| Rozsah zobrazenia | 25000 |
| Rozsah automatického merania | áno |
| Automatická kalibrácia | áno (osciloskop) |
| Akvizičná pamäť | 128 kpts |
| Vzorkovacia frekvencia | 3 krát za sekundu (meter), 280 MSa/s (osciloskop) |
| Zvukový signál | áno |
| Automatické vypnutie | 15, 30, 60, 120 min |
| Prevádzka osciloskopu | x1, x10 |
| Funkcia baterky | NIE |
| Indikátor slabej batérie | áno |
| Napájanie | dobíjacie |
| Typ batérie | Li-Ion |
| Napätie batérie | 3.7 V d.c. |
| Kapacita batérie | 3400 mAh |
| Energia batérie | 12.58 Wh |
| Rozsah prevádzkových teplôt | 0~40 ˚C |
| Prevádzková relatívna vlhkosť Rh | 75 % |
| Skladovacia teplota | -10 ~ +50 ˚C |
| omša | 0.38 kg |
| Aplikácia | elektrický |
| Symbol | YT-730944 |
Univerzálny merač, dvojkanálový osciloskop a základný generátor kriviek v jednom. Umožňuje vykonávať základné a pokročilé merania elektrických veličín a vizualizovať testovaný signál v reálnom čase. Farebný 3,5" displej IPS zaručuje čitateľnosť z akéhokoľvek uhla. Vymeniteľná lítium-iónová batéria s kapacitou 3 400 mAh, ktorú možno dobíjať prostredníctvom integrovaného portu USB-C, vystačí približne na 6 hodín nepretržitej prevádzky. Množstvo doplnkových funkcií, široké meracie rozsahy, rýchlosť prevádzky a vysokú presnosť ocenia elektronici, elektrikári aj domáci majstri.
Základné parametre osciloskopu:
- Šírka pásma: 50 MHz
- vzorkovacia frekvencia: Snímacia frekvencia: 280MSa/s
- akvizičná pamäť: Aktivačná pamäť: 128kpts
- počet kanálov: 2
- podpora sond: x1 a x10
Vybrané funkcie osciloskopu:
- AUTO - automaticky a rýchlo získa stabilný priebeh na displeji osciloskopuautomaticky detekuje časovú základňu a napätie testovaného signálu
- SAVE - uloží snímku obrazovky vo formáte grafického súboru .bmp
- TRIG - režimy spúšťania signálu
- CURSOR - meracie čiary, umožňuje presné meranie vizualizovaných hodnôt priebehu
- PROBE - nastavenie útlmu meracej sondy x1 luv x10
- MEASURE - zobrazenie meraní: frekvencia, perióda, napätia: efektívna hodnota, minimum, maximum, špička-špička
- XY MODE - porovnáva signály z dvoch kanálov z hľadiska frekvencie a fázového posunu a prezentuje ich vo vizuálnej podobe (Lissajousove vzory)
- CALIBRATE - funkcia automatickej kalibrácie
- STORAGE - režim zariadenia na prenos údajov, napr. odosielanie uložených snímok obrazovky do počítača
Základné merania meracieho prístroja:
- Meranie striedavého napätia: 0-750V, TRUE RMS (40-1000Hz)
- Meranie jednosmerného napätia: 0-1000V
- meranie striedavého prúdu: A.C. 0-10A, TRUE RMS (40-1000Hz)
- Meranie jednosmerného prúdu: DC 0-10A
- meranie odporu: 0-250MΩ
- test diód:IF 1,8mA,UR 3,2V
- test spojitosti obvodu: 0-50Ω
Ďalšie merania meracieho prístroja:
- meranie kondenzátorov: 0-99,99mF
- meranie frekvencie: 0-999,9Khz
Presnosť merania merača:
Príklad určenia presnosti merania striedavého napätia. Výpočet výsledku merania: 235V
- Presnosť merania merača YT-730944 pre tento rozsah je : ±(0,5% + 3), rozlíšenie 0,01V
- vzorec pre výpočet chyby merania: (výsledok merania x 0,5%) + 3 x rozlíšenie
- výpočet: (235 x 0,5 %) + 3 x 0,01 = 1,175 + 0,03 = 1,205 V
Skutočný výsledok vrátane chyby merania pre indikáciu 235V = 235 ± 1,205V
- Skutočný výsledok vrátane chyby merania pre indikáciu merania jednosmerného napätia 12*var: 12V = 12 ± 0,009V
- výsledok vrátane chyby merania pre indikáciu merania striedavého prúdu:: 8A = 8 ± 0,067A
Tabuľku s rozlíšením a presnosťou merania nájdete v návode na použitie.
Funkcie merača:
- TRUE RMS - merač s touto funkciou zobrazuje skutočnú efektívnu hodnotu striedavého napätia/napätia. Na rozdiel od meračov s priemerovaním prístroje s true rms zobrazujú správnu hodnotu nielen pre sínusové priebehy, ale aj pre sínusové priebehy skreslené, napr. vyššími harmonickými alebo štvorcovými či trojuholníkovými priebehmi. Nevyhnutná funkcia všade tam, kde sa v obvode nachádzajú spínané napájacie zdroje, pohony motorových meničov, zariadenia HVAC atď.
- AUTO - automatické nastavenie rozsahu merania. Pri meraní neznámych hodnôt pomocou meracieho prístroja s manuálnym nastavením rozsahu pomocou gombíka by sa merania mali vykonávať postupne od najväčšieho rozsahu až po rozsah poskytujúci najpresnejší výsledok - inak hrozí poškodenie prístroja. Na druhej strane v prípade multimetra s funkciou AUTO stačí vykonať jedno meranie a merací prístroj automaticky nájde optimálny rozsah. Merací prístroj sa štandardne spúšťa v režime AUTO
- RANGE - manuálna zmena rozsahu merania. Užitočná funkcia pri kontrole mnohých rovnakých súčiastok známej hodnoty, napr. série rezistorov. Manuálne nastavenie rozsahu výrazne skráti čas takýchto meraní.
- REL - použitím tejto funkcie počas merania sa vynuluje displej a za referenčnú úroveň sa považuje hodnota zobrazená pred displejom. Pri ďalšom meraní sa zobrazí rozdiel medzi nameranou hodnotou a zachovanou referenčnou hodnotou
- MAX/MIN/AVG - zachovanie maximálnej, minimálnej a priemernej hodnoty z aktuálneho merania na displeji.
- HOLD/SAVE (podržať/uložiť) - ponechanie aktuálne nameranej hodnoty na displeji a jej uloženie do pamäte.
Ďalšie informácie:
- LCD displej, maximálny zobrazený výsledok: 25000
- nastaviteľné podsvietenie displeja
- zvukový a svetelný signál pri skúške spojitosti obvodu pre odpory pod 50 Ω
- možnosť samostatného zapnutia testov diód a kontinuity
- sondy s dĺžkou 14,5 cm
- dĺžka kábla vrátane sond 97 cm
- priemer kábla vrátane izolácie: 3,5 mm
- Ihlové podložky na meranie malých SMD komponentov
- dve sondy osciloskopu P2060 s príslušenstvom
- Konštrukcia s ochranou proti preťaženiu
- Kryt ABS
- automatické vypnutie meracieho prístroja s nastaviteľným časom 15-120 minút
- Možnosť vypnutia režimu automatického vypnutia
- indikátor slabej batérie
- mäkké puzdro so zipsom
- napájanie: lítium-iónové články 18650