| Značka | Yato |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRF |
| Typ zistených položiek | drevo, kov, živé vodiče (AC) |
| Rozsah detekcie dreva | 20 mm |
| Rozsah detekcie feromagnetických kovov | 80 mm |
| Diamagnetický rozsah detekcie kovov | 60 mm |
| Detekčný rozsah živých vodičov (AC) | 50 mm |
| Napájanie | batéria |
| Typ akumulátora | 9V; 6F22 |
| Rozmery | 145x67x25 mm |
| Typ zobrazenia | LCD |
| Zvukový signál | áno |
| LED indikátory | áno |
| Rozsah prevádzkových teplôt | 0~50 ˚C |
| Skladovacia teplota | -10 ~ +60 ˚C |
| omša | 0.13 kg |
| Aplikácia | elektrický |
| Symbol | YT-73131 |
Profesionálny detektor drôtov a profilov YT-73131 umožňuje detekciu v stenách alebo sadrokartónových doskách:
- vodiče pod napätím do 50 mm
- železné kovy do 80 mm
- neželezné kovy (napr. medené rúrky) do 60 mm
- drevené stavebné prvky do 20 mm
Použitie detektora profilov YATO YT-73131 výrazne urýchľuje prácu, zvyšuje bezpečnosť a minimalizuje riziko náhodného poškodenia elektrických alebo vodovodných inštalácií umiestnených pod omietkou. Vďaka nemu je možné okrem iného bezpečne vyvŕtať otvor alebo nájsť miesto na zaskrutkovanie dreveného alebo kovového profilu ukrytého pod sadrokartónom. Pomáha tiež pri kompletizácii technickej dokumentácie stavby.
Veľký a prehľadný displej s LED podsvietením nás informuje o:
- zvolenej funkcii
- intenzite signálu [%]
- vzdialenosti k hľadanému kovovému prvku [cm]
- centrálnej polohe vo vzťahu k snímaču
Ďalšie funkcie a vlastnosti
- zvukový signál a tri kontrolky, zelená / oranžová / červená, ktoré dodatočne signalizujú detekciu hľadaného materiálu.
- nastavenie sily detekcie pre káble pod napätím
- automatické vypnutie po 5 minútach nečinnosti
- na spodnej strane detektora sú vložky z mäkkého materiálu, ktoré chránia kryt pred poškriabaním pri kontakte s povrchom.
- prenosné puzdro z robustného materiálu