| Značka | Yato |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRF |
| Rozsah relatívnej vlhkosti tvrdých materiálov | 0.2-2 % |
| Rozsah relatívnej vlhkosti dreva | 6-60 % |
| hĺbka merania max | 10 mm |
| Presnosť merania | ±2 % (drevo), ±0,1 % (tvrdé materiály) |
| Rozmery | 122x51x45 mm |
| Napájanie | batéria |
| Typ akumulátora | 9V; 6F22 |
| Typ zobrazenia | LCD |
| LED indikátory | áno |
| Zrno | 1 (drevo), 0,1 (tvrdé materiály) % |
| Zadržanie údajov | áno |
| Automatické vypnutie | áno |
| Indikátor slabej batérie | áno |
| Prevádzková relatívna vlhkosť Rh | 85 % |
| Prevádzková teplota | 0~40 ˚C |
| Skladovacia teplota | -10 ~ +50 ˚C |
| omša | 80 g |
| Aplikácia | kontrola vlhkosti omietok, podlahových poterov a stavebných dosiek a dreva pri stavebných alebo rekonštrukčných prácach, kontrola vlhkosti dreva pre krby, udiarne a kachle |
| Symbol | YT-73141 |
Vlhkomer (vlhkomer) na meranie vlhkosti dreva a stavebných materiálov. Určený na stanovenie úrovne vlhkosti muriva a stien, ako aj mäkkého a tvrdého dreva. Umožňuje jednoduché a presné meranie so zohľadnením referenčných hodnôt prijatých pre rôzne materiály.
Vlhkomer sa často používa na kontrolu vlhkosti dreva pre krby, udiarne a sporáky (vlhkosť palivového dreva by nemala prekročiť 20 %).
- meranie do hĺbky 10 mm
- presnosť merania: pre stavebné materiály +/- 0,1 %, pre drevo +/- 2,0 %.
- rozsah merania: murivo 0,2 - 2,9 %, drevo 6 - 60 %
- ľahko čitateľný LCD displej
- 3 LED diódy dodatočne indikujúce úroveň vlhkosti: zelená - nízka vlhkosť, oranžová - stredná, červená - vysoká vlhkosť
- teplotný senzor pracujúci v rozsahu 0 - 40 °C (32 - 99 °F)
- funkcia automatického vypnutia
- kompaktné rozmery
- napájanie: 9 V batéria (6F22)
- dve náhradné elektródy v balení
Ako používať:
- nastavte požadovaný materiál (drevo alebo stavebné materiály) pomocou navigačného tlačidla
- zasuňte elektródové kolíky do testovaného materiálu (maximálna hĺbka cca 10 mm)
- výsledok merania si prečítajte na displeji prístroja