| Značka | Yato |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRF |
| Veľkosť | M |
| séria | SARNA |
| Kategória ochrany | I |
| rast | 172-180 cm |
| Obvod hrudníka | 94-102 cm |
| Farba | zelená a čierna |
| Materiál | 100% poliester |
| Hmotnosť | 300 g/m² |
| Typ spony | zips |
| Počet vreciek | 5: 3 vonkajšie, 2 vnútorné |
| Welt | áno |
| Reflexné | NIE |
| Vetracie otvory | NIE |
| Symbol | YT-79189 |
Fleecová mikina s kapucí, funkčnými zónami a piatimi vreckami. Spája v sebe vlastnosti pracovného oblečenia a pohodlie a voľnosť pohybu známe z outdoorového oblečenia.
Hlavný materiál je odolný polyester s charakteristickou štruktúrou pre fleecové oblečenie, ktorý efektívne udržiava teplotu tela. Materiál vložiek je rozťahovateľná, dýchatelná tkanina typu 2-way stretch. Neobmedzuje pohyby, je príjemná na pokožke.
Základné údaje:
- materiál: 100% polyester
- gramáž: 300 g/m²
- materiál vložiek: 85% polyester, 15% elastan
- gramáž: 290 g/m²
Pracovná organizácia:
- vrecko s uzatváraním na zips na ľavej hrudi
- dve vrecká s uzatváraním na zips v oblasti pásu
- vnútri po pravej strane veľké vrecko napr. na čiapku, a úzke vrecko napr. na meraciu pásku, alebo regeneračný nápoj
Dodatočné informácie:
- Rozťahovateľná tkanina 2-way stretch na bokoch, pod pazuchami a čiastočne na spodnej časti rukávov takmer do nuly obmedzuje nepohodlie práce známe z tradičných fleecov napr. pri vykonávaní otočení trupu, alebo počas práce rukami nad hlavu. Zabezpečuje tiež lepšiu cirkuláciu vzduchu, čím sa menej potíme, najmä pod pazuchou.
- 2-way stretch v dolnej časti mikiny z predu plní funkciu vizuálnu, zozadu funkčnú. Zadná časť s špeciálne navrhnutým tvarom zakrýva chrbát a časť zadku. Vnútorná časť tkaniny je mikrofleec, ktorý je hrubší ako hladký, čím sa pri sklonení na nohy zastaví na nohaviciach, rozťahuje a stále zakrýva chrbát.
- 2-way stretch je tiež súčasťou kapucne, ktorú sme z vnútornej časti zosilnili jemnočasticovou odolnou tkaninou z polyesteru. Výsledkom je kapuča, ktorá ochráni pred vetrom, zároveň dobre sedí na hlave, a vďaka vyššiemu stojanu nie je potrebné použiť ťahadlo.
- elastický manžeta s otvorom na palec obmedzuje prístup vetra bez stláčania zápästia
- uzatváranie na zips
Spĺňa požiadavky nariadenia (EÚ) 2016/425 pre pracovné oblečenie I. kategórie.
Rozmery oblečenia:
Na správne určenie veľkosti je potrebné zmerať oblečenie s podobnou konštrukciou z vlastnej skrine a porovnať s nasledujúcou tabuľkou:

Ochrana prvej kategórie:
Pracovné oblečenie I. kategórie chráni používateľa pred rôznymi druhmi minimálneho rizika. Pracovné oblečenie YATO ochráni súkromné oblečenie pred poškodením a zašpinením, množstvo vreckov uľahčí vykonávanie všetkých druhov prác a vsadené zosilnenia, ventilácia a vysoká kvalita materiálov umožnia pohodlnú prácu po dlhú dobu.
Skontrolujte tiež: