| Značka | Yato |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRF |
| Sila | 500 W |
| Špičkový výkon | 1000 W |
| Vstupné napätie | 12 V d.c. |
| Prevádzkové vstupné napätie | 10.5-15 V d.c. |
| Výstupné napätie | 230 V a.c. |
| Prevádzkové výstupné napätie | 220-240 V a.c. |
| Výstupná frekvencia | 50 ± 10% Hz |
| Spotreba prúdu bez zaťaženia | 0.7 A |
| Vstupné napätie pre vypnutie meniča | 9.5 ± 0.5 V d.c. |
| Preťaženie vstupného napätia | 15-16 V d.c. |
| Preťaženie energie | >760 W |
| Teplotné preťaženie | >60 ˚C |
| Nízke napätie batérie alarmu | 10 ± 0.5 V d.c. |
| Charakteristika výstupného signálu | modifikovaná sínusoida |
| Efektívnosť | 80 % |
| Poistka | 32A x2 |
| Trieda elektrickej izolácie | I |
| Stupeň ochrany | IP20 |
| omša | 0.73 kg |
| Aplikácia | na napájanie elektrických zariadení vyžadujúcich striedavé napätie 230V z batérií a autoinštalácií jednosmerným napätím 12V |
| Symbol | YT-81490 |
Menič napätia 12/230V 500W
Menič napätia je zariadenie, ktoré umožňuje napájanie elektrických zariadení vyžadujúcich sieťové napájanie z 12 V autobatérie.
Vďaka malým rozmerom, nízkej hmotnosti a vysokému výkonu dokáže napájať mnohé elektrické spotrebiče na miestach bez prístupu k elektrickej sieti.
Parametre:
- Menovité vstupné napätie [V s.c.]: 12
- prevádzkové vstupné napätie [V jednosmerného prúdu]: 10,5 - 15
- menovité výstupné napätie [V striedavého prúdu]: 230
- prevádzkové výstupné napätie [V striedavý prúd]: 220 - 240
- menovitá výstupná frekvencia [Hz]: 50 ± 10%
- menovitý výkon (trvalý) [W]: 500
- špičkový výkon [W]: 1000
- účinnosť [%]: ≥80
- charakteristika výstupného signálu: modifikovaná sínusoida
- spotreba prúdu bez zaťaženia [A]: <0,7
- alarm nízkeho napätia batérie. [V s.c.]: 10 ± 0,5
- Vstupné napätie vypnutia meniča [V s.c.]: 9,5 ± 0,5
- preťaženie napájania [W]: >760
- preťaženie vstupného napätia [V s.c.]: 15 - 16
- teplotné preťaženie [stupňov C]: >60
- poistka: 35A x 2
- hmotnosť [kg]: 0,73
- stupeň ochrany: IP20
- trieda elektrickej izolácie: I
Ďalšie informácie:
- Indikácia nízkeho napätia batérie
- menič je vybavený ventilátorom , ktorý sa automaticky spúšťa počas prevádzky meniča a pomáha chladiť elektrické systémy meniča