| Značka | Yato |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRF |
| Aplikácia | betónová zmes, betón, prírodný kameň |
| Druh práce | suché, vlhký |
| Sila | 2800 W |
| Obrat | 700 min⁻¹ |
| Napätie | 230 V a.c. |
| Frekvencia | 50 Hz |
| Veľkosť držiaka náradia | 1-1/4 UNC |
| Priemer vodovodnej prípojky | 1/4" (6,3 mm) |
| Priemer vrtáku | 12-300 mm |
| Dĺžka vŕtania | 150-450 mm |
| Max. tlak vstupnej vody | 0.5 MPa |
| Vodné chladenie | áno |
| Stojan/statív | áno |
| Vplyv | NIE |
| Trieda elektrickej izolácie | I |
| Stupeň ochrany | IPX0 |
| Akustický tlak | 92.4 ± 3.0 dB(A) |
| Akustická sila | 105.4 ± 3.0 dB(A) |
| omša | 22 kg |
| Nastavte obsah | vrtná súprava, prídavná rukoväť so svorkou, podpera, zadná konzola |
| Kompatibilné s | YT-86211, YT-60371, YT-60372, YT-60373, YT-60374, YT-60375, YT-60376, YT-60377, YT-60378, YT-60379 |
| Symbol | YT-81983 |
Diamantový vrták sa používa na vŕtanie otvorov do železobetónu pomocou špeciálnych vrtákov s diamantovým ostrím. Vrták je možné použiť aj na vŕtanie otvorov do keramických materiálov, ako je betón, asfalt, tehla alebo kameň.
- vďaka možnosti chladenia vodou je práca efektívna a bezpečná
- výrobok sa dodáva so stojanom určeným pre tento nástroj
- nová vŕtačka Yato kombinuje robustné spracovanie porovnateľné s inými značkovými vŕtacími súpravami s rozsahom vŕtania do 300 mm a reálnym výkonom 2800 W
- konštrukcia nástroja je založená na planetovom prevode, kde kvalita ocele použitej na ozubené kolesá (tvrdosť 53-56 HRC) určuje odolnosť pri súčasnom vysokom krútiacom momente, čo umožňuje vŕtanie v širokom rozsahu priemerov, dokonca aj do najtvrdších materiálov.
Diamantová vŕtačka YT-81983 je určená na vŕtanie do železobetónu, betónu a prírodného kameňa. Je nepostrádateľná v inštalatérskom priemysle na vŕtanie kanalizačných potrubí cez stropy budov, ako aj pri inštalácii ventilačných a klimatizačných systémov (odvetvie HVAC) a tepelných čerpadiel alebo dažďovej kanalizácie(vŕtaniecievok).
V uvedených aplikáciách je potrebné sériové vŕtanie s priemermi často presahujúcimi 200 mm alebo so značnými dĺžkami (od 1 m až po cca. V uvedených aplikáciách je potrebné sériové vŕtanie s priemermi často presahujúcimi 200 mm alebo so značnými dĺžkami (od 1 m až po cca 4 m pri obnove historických budov, odvádzaní dažďovej vody alebo injektážach živice pri obnove mostov a iných inžinierskych stavieb).
Prúdový chránič
Vŕtačka bola vybavená automatickým prúdovým chráničom pripojeným k napájaciemu káblu v blízkosti zástrčky.
Jeho činnosť by sa mala pred každou prevádzkou otestovať.
Pripojenie chladiacej vody
Vŕtačku podľa možnosti chladiť vodou. Predĺži sa tým životnosť vrtákov a vŕtacej súpravy a zníži sa množstvo prachu vznikajúceho počas prevádzky.
Prívod vody sa otvára a zatvára pomocou páky.
Spojka proti preťaženiu
Vŕtacia súprava má spojku, ktorá sa zapne, keď stroj počas vŕtania zistí príliš veľký odpor. Prejaví sa to najprv pulzovaním počas prevádzky a nakoniec zastavením vŕtačky, pričom motor beží ďalej.
Ďalšie informácie:
- suchá/mokrá prevádzka
- vinutie rotora a statora vyrobené zo 100 % medi
- ochrana proti zvyškovému prúdu s resetovacím tlačidlom
- tepelná ochrana motora
- statív kompletný s pohonom
Doplnkové výrobky:
- YT-86211 (akumulátorová hydroneta)
jadrové vrtáky: YT-60371 - 32 mm; YT-60372 - 42 mm, YT-60373 - 52 mm, YT-60374 - 68 mm, YT-60375 - 82 mm, YT-60376 - 102 mm, YT-60377 - 122 mm, YT-60378 - 152 mm, YT-60379 - 182 mm