| Značka | Yato |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRF |
| Vlastnosti | obúvanie, vŕtanie s príklepom |
| Typ držiaka nástroja | SDS-Max |
| Sila | 1300 W |
| Obrat | 300-540 min⁻¹ |
| Energia dopadu | 20 J |
| Frekvencia úderov | 2900 min⁻¹ |
| Napätie | 220-240 V a.c. |
| Frekvencia | 50 Hz |
| Max. priemer vŕtania do betónu špirálovým vrtákom | 50 mm |
| Max. priemer vŕtania do betónu jadrovou vŕtačkou | 150 mm |
| Vplyv | áno, elektropneumatické |
| Prepínač smeru otáčania | NIE |
| Elektronicky nastaviteľná rýchlosť otáčania | áno |
| Umiestnenie nástroja do držiaka | áno |
| LED indikátory | áno |
| Trieda elektrickej izolácie | II |
| Stupeň ochrany | IP20 |
| Akustický tlak | 95.0 ± 3.0 dB(A) |
| Akustická sila | 106.0 ± 3.0 dB(A) |
| Vibrácie | 20.93 ± 1.5 / 23.19 ± 1.5 m/s² |
| omša | 9.7 kg |
| Nastavte obsah | príslovná vetnáč, pomocná ruka, obmedzovač hĺbky vŕtania |
| Aplikácia | betón, betónová zmes, tehla |
| Symbol | YT-82131 |
Rázové kladivo sds max 20 J, 1300 W, 7 kg je veľmi výkonné kombinované kladivo. Je ideálne pre inštalatérov na sériové vŕtanie elektrických skriniek, vŕtanie káblov a potrubí a inštalačné prierazy v stenách pri kladení káblových trás alebo inštalácii klimatizácie a ventilácie.
- citlivá bezpečnostná spojka chráni náradie a obsluhu pri zaseknutí vrtáka v železobetóne
- vysoký výkon a zodpovedajúca vysoká rýchlosť výrazne urýchľujú prácu
- príklepová sila 20 joulov a frekvencia 2900 úderov/min. umožňuje veľmi efektívne vŕtanie do tvrdého betónu a železobetónu (vysokofrekvenčné vibrácie najrýchlejšie rozbíjajú materiál)
- Vysokorýchlostnévŕtanie s príklepovými vrtákmiSDS-max do priemeru 150 mm a špirálovými vrtákmi do 50 mm (nedochádza k zasekávaniu vrtáka ani pri veľkom množstve materiálu)
- plynulá regulácia otáčok a frekvencie
- vertikálne umiestnený motor je odolnejší voči vibráciám, ktoré vytvára elektropneumatický mechanizmus pôsobiaci pozdĺž osi nástroja
- optimálne umiestnenie ťažiska a nízka hmotnosť 7 kg v pomere k vysokému výkonu
- presná rukoväť SDS-max je kompatibilná s dlátami iných značiek
- antivibračná rukoväť pre pohodlnú prácu
- izolované medené vinutie
- balené v odolnom kufríku na prenášanie
Vysoký výkon
20 J dosiahnutý vďaka veľkému priemeru piestu a 1300 W medenému komutátorovému motoru (rotor + stator) znamená vyššiu pracovnú rýchlosť a menšiu únavu používateľa.
Odolnosť
Kvalita tesnení v úderovom mechanizme umožňuje nepretržitú prevádzku. Kladivo sa môže používať pri vážnych prácach, t. j. všade tam, kde si pracovný cyklus vyžaduje 3 - 4 h kutania.
Kladivo má aj kvalitný držiak nástrojov, ktorý nezasekáva sekáče.
Pohodlné používanie
Vďaka vertikálnemu motoru a krátkemu telu kladiva je ťažisko umiestnené v strede. To zabezpečuje vynikajúce vyváženie a neunavuje obsluhu.
Kladivo má tiež veľmi dobrý pomer výkonu a hmotnosti.
Krátke telo kladiva umožňuje častú zmenu polohy, vďaka čomu je úder do betónu oveľa rýchlejší. Betón je v ťahu menej pevný ako v tlaku, takže musíte kovať pod rôznymi uhlami a stále hľadať najslabšie miesta búranej konštrukcie. Preto je strategicky dôležité krátke telo a čo najnižšia hmotnosť.
Výhody rázového kladiva Yato:
- veľmi silný úder
- dokonale priliehajúce telo
- konštrukcia mazacieho systému s utesneným mechanizmom
- vysokokvalitný držiak nástrojov: ľahké vytiahnutie sekáča aj po dlhšom používaní
- plynulý chod spojky, vďaka čomu je pre obsluhu bezpečný