| Značka | Yato |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRF |
| Rodzaj | ESD-bezpečné |
| Sila | 75 (spájkovačka), 750 (teplovzdušný ventilátor) W |
| Napätie | 220-240 V a.c. |
| Frekvencia | 50 Hz |
| Prevádzková teplota | 200-480 (spájkovačka), 100-480 (teplovzdušný ventilátor) ˚C |
| Teplotná stabilita | ±1 (spájkovačka), ±2 (teplovzdušný ventilátor) ˚C |
| maximálny výkonový dosah | 480 (spájkovačka), 480 (teplovzdušný ventilátor) ˚C |
| Typ hrotu šípky | 900M |
| Prúdenie vzduchu | 120 l/min |
| Vlastnosti | stabilizácia teploty, automatické chladenie a hibernácia, hibernácia zariadenia, detekcia porúch snímačov, automatické vypnutie |
| Regulácia teploty | áno |
| Poistka | áno |
| Prepínač | áno |
| Typ zobrazenia | LED |
| Trieda elektrickej izolácie | II |
| omša | 1.88 kg |
| Nastavte obsah | spájkovacia stanica, tryska x4 (Ø4,4 mm, Ø8 mm, Ø10 mm, 12 mm) |
| Symbol | YT-82458 |
Lutovacia stanica s horúcim vzduchom 2 v 1 s symbolom YT-82458 s dvojitým číselným LED displejom, reguláciou teploty a mnohými funkciami uľahčujúcimi správne spájanie pri lúčení. Stanica podporuje lúčiacu trysku 908D, ktorá je prispôsobená pre veľmi populárne výmenné hroty zo série 900M a rukoväť HOT-AIR s vzduchovým prúdom poháňaným bezkartáčovým ventilátorom.
Lutovacia stanica:
- výkon: 75W
- teplotný rozsah: 200 - 480°C
- presnosť teploty: +- 1°C
- hibernácia zariadenia: 10 minút
Hot-air stanica:
- výkon: 750W
- teplotný rozsah: 100 - 480°C
- presnosť teploty: +- 2°C
- prietok vzduchu: max 120 l/min
- plynulá regulácia prietoku vzduchu
- bezkartáčový ventilátor zabezpečuje tichú prevádzku
- automatické chladenie a hibernácia zariadenia po odložení rukoväte hot-air do držiaka na boku stanice
- tri okrúhle trysky hot-air s priemerom: 4,4mm, 8mm, 10mm
- štíhla tryska hot-air s dĺžkou strany: 12mm
Spoločné funkcie:
- stabilizácia teploty
- detekcia porúch snímačov
- tlačidlá on-off na prednej strane
- poistka v zásuvke
Dvojitý číselný displej s modrým LED podsvietením nás informuje o:
- zadaná, a následne reálna teplota hrotu/vzduchu z trysky hot-air
- prechode stanice do režimu spánku
- servisných správach
- režime práce ohrevu hrotu/trysiek hot-air
Lúčiaca tryska 908D uložená na solídnom kovovom podstavci:
- pracovné napätie ohrievača: 24V
- typ hrotu: 900M
- keramický ohrievač
- vonkajší priemer ohrievača: 3,85 mm
- dĺžka kábla: 1m
- hmotnosť trysky: približne 100g
Rukoväť Hot-Air s vzduchovým prúdom poháňaným bezkartáčovým ventilátorom:
- priemer držiaka trysky: 21mm
- keramický ohrievač
- dĺžka kábla: 1m
- hmotnosť rukoväte: približne 200g
Lutovaciu stanicu s horúcim vzduchom 2 v 1 s symbolom YT-82458 vyrobili v technológii ESD-safe, ktorá zaručuje nekumulovanie nadbytočného elektrostatického náboja na obale. Týmto obmedzujeme riziko poškodenia napríklad citlivých SMD obvodov. Do pracovnej teploty 350°C sa lutovacia stanica zahreje za približne 15 sekúnd, horúci vzduch za približne 10 sekúnd.
Funkcia stabilizácie teploty umožňuje udržiavať zadanú teplotu hrotu v rôznych podmienkach potreby tepla na správne lúčenie. Hrot v závislosti od veľkosti lúčeného prvku a lúčeného poľa odovzdáva viac alebo menej tepla, a zariadenie prostredníctvom zabudovaného snímača teploty hrotu neustále číta jeho skutočnú hodnotu a porovnáva ju so zadanou, potom podľa potreby zvyšuje alebo znižuje spotrebu energie na udržanie zadanéj teploty. Najlepší efekt tejto funkcie dosiahneme pri výbere hrotu s vnútorným priemerom čo najviac podobným priemeru ohrievača. Odporúčame hroty s vnútorným priemerom v rozsahu od 4,0 do 4,5 mm
Funkcia hibernácie zariadenia umožňuje lutovacej stanici prejsť do režimu pohotovosti, ktorý automaticky zníži pracovnú teplotu na 200°C. Tým sa vyhneme zbytočnému zahriatiu hrotu, čo výrazne predlžuje jeho životnosť. Model YT-82458, konkrétne modul lutovacej stanice, prejde do režimu spánku po 10 minútach nečinnosti operátora.
Funkcia automatického chladenia spojená s funkciou hibernácie umožňuje modulu hot-air schladiť trysku na 100°C a následne prejsť do režimu spánku. Operátor by po vykonanej práci mal odložiť rukoväť do plastového držiaka s integrovaným prvkom aktivujúcim snímač, vtedy sa tryska ochladí a automaticky prejde do režimu spánku. Zdvihnutie rukoväte z držiaka automaticky spustí modul hot-air na predom stanovené parametre
Funkcia detekcie porúch snímačov umožňuje auto diagnostiku nevyhnutných elektronických obvodov pre správne fungovanie zariadenia. Stanica po stlačení tlačidla zapnutia prejde auto diagnostikou a v prípade problémov zobrazí chybovú správu.
Prehľad funkcií v lutovacích stanicách YT-82456-YT-82459 <kliknite tu>
Upozornenia na používanie:
Horúci povrch v blízkosti výstupu dýzy.