| Značka | Yato |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRF |
| Rodzaj | ESD-bezpečné |
| Sila | 70 W |
| Napätie | 220-240 V a.c. |
| Frekvencia | 50 Hz |
| Prevádzková teplota | 200-480 ˚C |
| Teplotná stabilita | ±1 ˚C |
| maximálny výkonový dosah | 480 ˚C |
| Typ hrotu šípky | 900M |
| Vlastnosti | stabilizácia teploty, hibernácia zariadenia, automatické vypnutie |
| Regulácia teploty | áno |
| Prepínač | áno |
| Typ zobrazenia | LED |
| Rozmery | 140x115x85 mm |
| Trieda elektrickej izolácie | II |
| omša | 1.3 kg |
| Symbol | YT-82459 |
Spájkovacia stanica YT-82459 s digitálnym LED displejom, reguláciou teploty a mnohými funkciami, ktoré vám pomôžu vytvoriť správne spájkované spoje. Stanica podporuje spájkovaciu banku 908D vhodnú pre veľmi obľúbené vymeniteľné spájkovacie hroty série 900M.
- napájanie: 70W
- teplotný rozsah: 200 - 480°C
- presnosť teploty: +- 1°C
- stabilizácia teploty
- hibernácia zariadenia: 1 - 99 min
- automatické vypnutie zariadenia: 1 - 99 min
- tlačidlo zapnutia a vypnutia na bočnej strane
Digitálny displej s modrým LED podsvietením nás informuje o:
- nastavenej a potom skutočnej teplote hlavného plášťa
- nastavení funkcie hibernácie
- nastavení funkcie automatického vypnutia
- režime vyhrievania špičky
Spájkovačka 908D odložená na pevnom kovovom stojane.
- prevádzkové napätie ohrievača: 24V
- Typ čepele: 900M
- keramický ohrievač
- vonkajší priemer ohrievača: 3,85 mm
- dĺžka kábla: 1m
- hmotnosť banky: približne 100 g
Spájkovacia stanica YT-82459 je vyrobená technológiou ESD-safe, ktorá zaručuje, že sa na kryte nenahromadí nadmerný elektrostatický náboj. Tým sa znižuje riziko poškodenia napríklad citlivých obvodov SMD. Na pracovnú teplotu 350 °C sa zahreje približne za 25 sekúnd.
Funkcia stabilizácie teploty umožňuje udržiavať prednastavenú teplotu spájkovacieho hrotu pri rôznych podmienkach potreby tepla na vytvorenie správneho spájkovacieho spoja. V závislosti od veľkosti spájkovanej súčiastky a spájkovacieho poľa hrot vydáva viac alebo menej tepla a zariadenie pomocou snímača teploty hrotu zabudovaného v ohrievači neustále sníma jeho aktuálnu hodnotu a porovnáva ju s prednastavenou hodnotou, potom podľa potreby zvyšuje alebo znižuje spotrebu energie na udržanie prednastavenej teploty. Najlepší účinok tejto funkcie sa dosiahne výberom čepele s vnútorným priemerom čo najbližším k priemeru ohrievača. Odporúčame čepele s vnútorným priemerom medzi 4,0 a 4,5 mm.
Funkcia hibernácie zariadenia umožňuje stanici prejsť do pohotovostného režimu, ktorý automaticky zníži prevádzkovú teplotu na 200 °C. Tým sa zabráni zbytočnému zahrievaniu hrotu šípu, čím sa výrazne predĺži jeho životnosť. Zariadenie YT-82459 umožňuje obsluhe nastaviť čas nečinnosti, po ktorom stanica prejde do pohotovostného režimu, v rozsahu od 1 do 99 minút.
Funkcia automatického vypnutia umožňuje stanici vypnúť sa po čase nečinnosti zvolenom v nastaveniach. Model YT-82459 umožňuje operátorovi nastaviť čas nečinnosti, po ktorom sa stanica vypne v rozsahu od 1 do 99 minút.