| Značka | Yato |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRD |
| Sila | 30 W |
| Napätie | 230-240 V a.c. |
| Frekvencia | 50 Hz |
| Prevádzková teplota hrotu | 350 ˚C |
| maximálny výkonový dosah | 400 ˚C |
| Čas zahrievania | 3 min |
| Tip života | >60 h |
| Rozmery hrotu oštepu | Ø3.8x73 mm |
| Trieda elektrickej izolácie | I |
| Stupeň ochrany | IP20 |
| omša | 0.16 kg |
| Symbol | YT-8271 |
Baňková spájkovačka YT-8271 v tradičnom puzdre s odporovým ohrievačom napájaným priamo zo sieťovej zásuvky. Vďaka jednoduchej konštrukcii je zariadenie takmer bezchybné a pri správnej starostlivosti o spájkovačku bude slúžiť dlhé roky.
Výkon ohrievača postačuje na správne spájkovanie dvoch medených vodičov alebo základnej elektroniky v technológii priechodnej montáže. Kvalitný medený hrot s povrchovou úpravou zabezpečuje rýchlejšiu akumuláciu a rozptyl tepla ako štandardné hroty a na dotyk príjemná dvojzložková rukoväť s protišmykovým prvkom ďalej zvyšuje bezpečnosť pri používaní.
- Napájanie: 230 V
- výkon ohrievača: 30 W
- hĺbka otvoru pre čepeľ: približne 50 mm
- max. priemer hrotu: 4,0 mm
Rozmery spájkovačky dodávanej spolu so spájkovačkou
- dĺžka: približne 75 mm
- priemer: 3,8 mm
- Priemer hrotu čepele: 1,5 mm: 1 mm
Other dimensions:
- celková dĺžka s ohnutým káblom: 230 mm
- dĺžka rukoväte: približne 130 mm
- dĺžka napájacieho kábla: 140 cm
Na zahriatie spájkovačky na 350 °C sú potrebné približne 3 minúty.
Ako sa starať o hrot
Hroty spájkovačiek Yato sú potiahnuté materiálom, ktorý znižuje oxidáciu hrotu. Dlhodobým zahrievaním a mechanickým poškodením sa ochranná vrstva postupne znehodnocuje, v takom prípade hrot rýchlo oxiduje, čo vedie k problémom s roztavením spájkovaného spoja. Namiesto tavenia a držania na spájkovacom hrote sa cín odlupuje a odpadáva. Osvedčeným spôsobom starostlivosti o spájkovací hrot je jeho pocínovanie. Pri prvom zahriatí spájkovačky naneste na hrot trochu cínu a prebytok odstráňte napríklad mosadznými hoblinami. Vzniknutá vrstva cínu chráni pred oxidáciou. Je dobrým zvykom pocínovať spájkovací hrot vždy, keď dokončíte prácu.
Pozor !
Spájkovačky dodávané priamo zo sieťovej zásuvky by mali mať zástrčku s uzemňovacím kolíkom a mali by byť napájané zo zásuvky s uzemnením. Ak kovový kryt ohrievača nie je uzemnený, hrozí nebezpečenstvo úrazu elektrickým prúdom, ktorý sa v lepšom prípade skončí popáleninami. Všetky spájkovačky Yato majú zástrčku s uzemnením, ktorá je pripojená ku kovovému krytu ohrievača.
Upozornenia na používanie:
Upozornenie: Pri práci používajte osobné ochranné prostriedky.