| Značka | Vorel |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRF |
| Veľkosť držiaka náradia | 3/4" (19,0 mm) |
| Dĺžka | 625 mm |
| Krútiaci moment | 68-406 Nm |
| Povrchová úprava | pochrómované, leštené |
| Prepínač smeru otáčania | áno |
| Symbol | 57400 |
Momentový kľúč je presný prístroj na meranie krútiaceho momentu. Používa sa na uťahovanie závitových spojovacích prvkov tak, aby bol známy spojovací moment, ktorý zodpovedá typu materiálu a pevnosti skrutky a matice. Momentový kľúč sa skladá z hlavy so štvorhrannou stopkou a ramena prenášajúceho silu. Hlava sa používa na upínanie šesťhranných nástrčiek. Porovnávacie vyjadrenie momentov v rôznych jednotkách dĺžky a sily: 1 kG*cm = 13,887 OZ*IN (unca x palec) 1 kG*cm = 0,867 LB*IN (libra x palec) 1 kG*m = 9,80665 N*m (Niuton x meter) 1 kG*m = 7,233 LB*FT (libra x stopa) 1 FT*LB = 12 LB*IN (libra x palec) 1 dm*N = 14,16 OZ*IN (unca x palec) Používa sa hlavne v automobilovej technike na presné upevnenie a všade tam, kde výrobca určil požadovaný uťahovací moment pre spoj. - Vyberte príslušnú stupnicu v Nm alebo in-lbs. Uvoľnite poistnú skrutku umiestnenú na konci mikrometrického gombíka, pokiaľ to ide - Nastavte mikrometrický gombík tak, aby sa "0" na stupnici gombíka zhodovala so zvislou čiarou na ramene kľúča. - Otáčajte gombíkom mikrometra v smere hodinových ručičiek, kým nenastavíte požadovaný krútiaci moment. Požadovaný krútiaci moment je nastavený, keď sa stupnica na stupnici mikrometra zhoduje so zvislou čiarou na ramene kľúča - Potom otočte aretačnú skrutku úplne nadol a nastavte správny smer otáčania račne, po ktorom je kľúč pripravený na použitie - Na drážku kľúča by sa mala nasadiť vhodná objímka. Počas uťahovania je dosiahnutie nastaveného krútiaceho momentu signalizované cvaknutím kľúča. Ak počujete alebo cítite cvaknutie, prestaňte uťahovať. - momentový kľúč - návod na použitie - záručný list
Upozornenia na používanie:
Upozornenie: Pri práci používajte osobné ochranné prostriedky.