| Značka | Yato |
| Subjekt zodpovedný za tento výrobok v EÚ | TOYA S.A.Viac |
| Séria | GRF |
| Veľkosť držiaka náradia | 1/4" (6,3 mm) |
| Krútiaci moment | 2-10 Nm |
| Tolerancia | ±4 % |
| Kalibračný certifikát | áno |
| Dĺžka | 268-278 mm |
| Materiál hlavy | CrV 6140 |
| Materiál rukoväte | PVC |
| Prepínač smeru otáčania | áno |
| Aplikácia | presné utiahnutie závitových spojov |
| Symbol | YT-0751 |
Kľúč je vyrobený z chróm-vanádiovej ocele, ktorá zaručuje odolnosť a pevnosť. Má mechanické račňové napínanie, ktoré po dosiahnutí požadovanej uťahovacej sily preskočí o jeden zub a vydá charakteristický zvuk. Stupnica krútiaceho momentu sa nachádza v rukoväti kľúča a nastavuje sa jej otáčaním. Po nastavení požadovaného krútiaceho momentu zaistite kľúč pomocou poistky na konci rukoväte.
Kľúč má certifikát GS.
Porovnanie krútiacich momentov v rôznych jednotkách dĺžky a sily:
- 1 kG*cm = 13,887 OZ*IN (unca x palec)
- 1 kG*cm = 0,867 LB*IN (libra x palec)
- 1 kG*m = 9,80665 N*m (Niuton x meter)
- 1 kG*m = 7,233 LB*FT (libra x stopa)
- 1 FT*LB = 12 LB*IN (libra x palec)
- 1 dm*N = 14,16 OZ*IN (unca x palec)
Používa sa najmä v automobilovej technike na presné upevnenie a všade tam, kde výrobca určil požadovaný uťahovací moment pre spoj - Vyberte príslušnú stupnicu Nm alebo in-lbs. Odomknite mikrometrický gombík - Držiac odomknutý mikrometrický gombík, otáčajte rukoväťou kľúča tak, aby sa "0" na stupnici kľúča zhodovala so zvislou čiarou na ramene kľúča - Otáčajte rukoväťou kľúča v smere hodinových ručičiek, kým nenastavíte požadovaný uťahovací moment. Požadovaný krútiaci moment je nastavený, keď sa stupnica na rukoväti mikrometra zhoduje so zvislou čiarou na ramene kľúča - Potom uzamknite rukoväť mikrometra, pričom sa uistite, že zámok "zacvakol" a rukoväťou nie je možné otáčať, potom nastavte príslušný smer otáčania ráčny, po ktorom je kľúč pripravený na použitie - Na nosič kľúča nasaďte vhodnú objímku. Počas uťahovania je dosiahnutie nastaveného krútiaceho momentu signalizované cvaknutím kľúča. Ak počujete alebo cítite cvaknutie, prestaňte uťahovať - momentový kľúč - certifikát o továrenskej kalibrácii (individuálny pre každý kľúč, označený sériovým číslom kľúča) - návod na použitie - záručný list - kufrík